Training 'Dit is hoe een LVB voelt', 28 mei 2024

10:00-12:00 @ Universiteit van Amsterdam, zaal C.301 en C.302

Op 28 mei om 10:00 organiseert de NVR de training: EXPERIENCE “Dit is hoe een LVB voelt”.

LVB staat voor licht verstandelijke beperking, en is een beperking die je vanaf de buitenkant meestal niet kan zien. Mensen met een LVB hebben beperkingen in hun cognitieve functioneren; zij hebben vaak problemen met (abstract) denken, leren en het oplossen van problemen. Naar schatting hebben 1,1 miljoen mensen in Nederland een LVB.

Het zou kunnen dat jij in je werk bij de Rechtswinkel iemand treft met een LVB. Vanuit de Nederlandse Vereniging van Rechtswinkels willen we je graag deze experience aanbieden, waarbij je door middel van een VR-bril gaat ervaren hoe het is om niet alles te begrijpen wat mensen je vertellen. De experience zal begeleid worden door twee ervaringsdeskundigen en een procesbegeleider. Er is plek voor maximaal 10 mensen, dus meld je snel aan! Deze sessie is helaas niet online te volgen.

Door deze experience:
• Begrijp je beter wat mensen met een LVB dag in dag uit meemaken;
• Kun je beter aansluiten bij de cliënt in taal, tempo en verwachtingen;
• Weet je hoe je met een cliënt het beste in gesprek kan gaan over de beperking;
• Weet je waar je meer informatie over accepteren van de beperking en aansluiten bij een LVB kunt vinden.

Wanneer: 28 mei 2023
Tijdstip: inloop 9.30, start 10.00, einde 12.00
Waar: Universiteit van Amsterdam, Nieuwe Achtergracht 166 (ABC Gebouw), zaal c.301 en c.302